کتابخانه شرکت مهندسی بین المللی فولاد تکنیک همزمان با تاسیس شرکت و از سال 1370 فعالیت خود را آغا ز نموده است.جامعه کتابخانه متشکل از پرسنل شرکت می باشد و در زمینه های مختلف تخصصی،فنی و علمی به آنها ارائه سرویس می نماید.

وظیفه کتابخانه نیازسنجی ،تهیه و آماده سازی منابع ،همچنین ارتقاء و بروز رسانی نرم افزار جهت سهولت دسترسی پرسنل به کلیه منابع می باشد.  

این کتابخانه شامل مجموعه ای غنی و گسترده از کتب در موضوعات مختلف علمی ، فنی و به زبان های فارسی،لاتین و روسی می باشد.همچنین گزارشات مربوط به پروژه های اجرایی شرکت نیز بخش قابل توجهی از کتابخانه را به خود اختصاص داده است.

مخزن مجلات شامل بیش از 40 عنوان نشریه فارسی و لاتین می باشد که محتوای موضوعی آنها  تقریبا تمامی رشته های مهندسی،مدیریت،اقتصاد، ،محیط زیست ،حسابداری و مالی را در بر می گیرد.

شرکت فولادتکنیک مبادرت به تهیه و خرید مجموعه کاملی از استانداردهای تصویب شده و بروز دنیا از جمله استاندارهای DIN,ASTM.ASME.IEC,IEEE,IPA,AWS,ICEA,API ، نموده است که امکان استفاده از آن از طریق مراجعه پرسنل به کتابخانه میسر می باشد.

کتابخانه شرکت فولادتکنیک با اشتراک سایت های علمی،فنی و اقتصادی امکان استفاده و دسترسی پرسنل را به مجموعه عظیمی از بانک های اطلاعات شامل: مقالات،پایان نامه ها،مناقصات داخلی و خارجی فراهم نموده است.