سیویل

مهندسی ساختمان وسازه

مهندسی ساختمان از جمله فرآیندهایی می باشد که از ابتدای تاسیس شرکت فولادتکنیک از فعالیتهای اصلی شرکت محسوب می شده و فعالیتهای زیادی را در دست انجام داشته است.
عمده فعاليتهاي گروه شامل طراحی سازه های فلزی و بتنی صنعتی و غیر صنعتی پروژه های مهندسی وEPC می باشد ولی در رابطه با برآورد پروژه ها جهت شرکت در مناقصات نیز فعالیت دارد.
مهندسی سازه با ایده لزوم شکل گیری مجموعه ای فرآیند محور  در زمینه طراحی و مشاوره فعالیتهای سیویل وسازه های بتنی و فلزی   توسط جمعی از مهندسین مجرب و کار آزموده تشکیل و مشغول به فعالیت میباشد. این مجموعه امید دارد با بهره گیری از دانش فنی روز، تکیه بر فناوریهای نوین و همچنین بکارگیری تجربیات و توانمندیهای خود در عرصه مهندسی ساختمان در مسیر تکامل و آبادانی این مرز و بوم گام بردارد. هدف ما طراحی با دوام  مطلوب، هزینه معقول و در مدت زمان مناسب بوده که با دستیابی به این مهم همواره موفق به جلب رضایت کامل کارفرمایان محترم شده ایم.
این گروه مهندسی  در زمینه های مختلف فعالیت خود در بهره گیری از متدهای نوین پیشگام می باشد. مسلما دستیابی به این مهم جز با در اختیار داشتن توان بالای مدیریتی و پرسنل کار آزموده در زمینه های طراحی و اجرا مقدور نخواهد بود.
شرح فعاليت ها
•    طراحي سازه هاي فلزي صنعتي
•    طراحي سازه هاي بتني صنعتي
•    طراحي سازه هاي فلزي ساختماني
•    طراحي سازه هاي بتني ساختماني
•    طراحي فونداسيون تجهيزات
•    برآورد ساختماني پروژه هاي صنعتي
•    تهيه مشخصات فني و مالي جهت شركت در مناقصه ها
•    كنترل طراحي پيمانكاران بعنوان مشاور

مهندسی معماری و شهرسازی
مهندسی معماری و شهرسازی با درك و شناسايي و با بهره گيري از توانمنديهاي نيروهاي متخصص و همچنين با استفاده از نيروي كارآمد مستقر در شركت با توان مضاعف در پروژه هاي واگذاري مشاركت شركت نموده و همواره سعي در ارتقاء سطح كيفي وكمي پروژه هايي كه محول مي گردد را دارد . هدف از بيان اين موضوع نشانگر حساسيت اين گروه در خصوص هر چه بهتر ارائه نمودن پروژه هاي مختلف در زمينه هاي عمراني و فرهنگي و صنعتي مي باشد كه در راستاي آن همكاري گروههاي ديگر شركت و همچنين بهره گيري از آخرين اطلاعات نرم افزاري تخصصي و مطالعات جامع در فرآيند طراحي را در بر داشته است.
مهندسی راه و جنرال پلان
مهندسي راه و جنرال پلان از آغاز تأسيس شركت با اهداف و مأموريت‌هاي مشخص شده براي حضور در فعاليتهاي مهندسي در زمينه راه و محوطه و جنرال پلان شروع به فعاليت نموده است.
گروه مهندسي راه و جنرال پلان فعاليتهاي متعددي دارد كه پايه آنها به علوم راه و ساختمان و نقشه‌برداري و زمين‌شناسي مهندسي و رياضيات و آمار بر مي‌گردد.
عمده فعاليت ها
    1- بخش اول: بخش مستقل
       طراحي در پروژه‌هاي راه‌سازي، راه‌آهن، محوطه‌سازي، جمع‌آوري و هدايت آبهاي سطحي، پاركينگ‌ها،
       ترمينالهاي; باري و مسافري، هندسه شهرسازي و مطالعات ترافيكي و عمليات نقشه‌برداري كه بصورت
       مستقل از پروژه هاي اجرايي شركت مي باشد.
    2- بخش دوم: بخش غير مستقل
       در راستاي اين فعاليتها به واحدهای مختلف اطلاعات تخصصي و راهكار لازم در مورد مكان‌يابي و جانمايي ساختمانها مسيرهاي تأسيسات زيرزميني و روزميني و جاده‌هاي دسترسي ارائه داده كه در نهايت نقشه جنرال پلان در  بخش طراحي تحقق مي‌يابد.