امضای قرارداد احداث کارخانه استحصال طلای زرشوران

امضای قرارداد احداث کارخانه استحصال طلای زرشوران

قرارداد احداث کارخانه فراوری و استحصال طلا برای توسعه معدن طلای زرشوران بین شرکت گسترش معادن و صنایع معدنی ایران و دو شرکت کاهنربا و فولاد تکنیک با مشارکت شرکتی از آفریقای جنوبی به امضا رسید.

مهدی کرباسیان در این مراسم اظهار کرد: برای راه اندازی فاز دوم کارخانه طلای زرشوران، مناقصه بین المللی دو مرحله ای و در قالب EPC برگزار شد که برنده مناقصه قرار است احداث فاز دوم کارخانه فرآوری و استحصال طلای زرشوران را در مدت ۳ سال و با ظرفیت ۳ تن انجام دهد.

رییس هیات عامل ایمیدرو افزود: فاز نخست کارخانه طلای زرشوران با اشتغالزایی ۷۰۰ نفر راه اندازی شد و پیش بینی می شود با راه اندازی فاز دوم، میزان اشتغالزایی ۲ برابر شود.

کرباسیان افزود: با بهره برداری از این پروژه، میزان ظرفیت تولید طلای زرشوران تا ۳ سال به ۳٫۵ تن و بعد از آن تا ۵ تن افزایش می یابد.

 رئیس هیات عامل ایمیدرو میزان تولید سال گذشته کارخانه طلای زرشوران را ۸۵۰ کیلوگرم عنوان و تصریح کرد: در سال ۹۳ فاز نخست کارخانه به بهره برداری رسید اما به دلیل وجود تحریم ها علیه ایران، در طراحی و تامین ماشین آلات با مشکل مواجه شد. طی قرارداد فاز دوم علاوه بر احداث کارخانه، میزان کمیت تولید و اصلاحات فاز نخست نیز انجام می شود به طوری که تولید در کارخانه فعلی تا سال آینده به بیش از ۱۲۰۰کیلوگرم افزایش می یابد.

 با اجرای پروژه فاز دوم توسعه طلای زرشوران، شهرستان تکاب به قطب طلای کشور تبدیل خواهد شد وزمینه های افزایش تولید داخل و در آمد ملی و منطقه ای وایجاد صنایع پایین دستی ( بازارچه ساخت و فروش طلا و جواهرات ) و به تبع آنها زمینه افزایش اشتغال پایدار منطقه فراهم خواهد شد.

 

مدیریت بازرگانی شرکت فولادتکنیک ضمن عرض تبریک کسب این افتخار بزرگ ملی به تمامی همکاران محترم، تلاش مستمر در راستای نیل به اهداف استراتژیک شرکت و موفقیت در سایر مناقصات و پروژه ها را سرلوحه کار خویش قرار داده است.